İstanbul’da Blogger Rüzgarı Esti

568
0

IMG_3266

Dünya bloggerları İstanbul’da buluştu.  30 yabancı, 80 yerli blogger  ve turizm dünyasından birçok katılımcının  yer aldığı forumda turizmin geleceği sorgulandı.

1840’larda başlayan  ilk grup turundan bugüne kadar değişen turizm anlayışıyla paralel seyreden gezginlik, sanal dünyada hızla, farklı bir boyuta taşınıyor. Gruptan bireyselliğe dönüşerek acente kavramından sıyrılıp, günümüzde tamamen bireysel anlayışlar doğrultsunda ilerlerken, zengin seçeneklerle deneyimlerin bir arada katlanarak çoğaldığı şu günlerde dünyayı adımlamak çok daha kolay oluyor. World Tourism Office düzenlediği ve Gezimanya’nın davetiyle katıldığımız blogger etkinliğinde, bir kez daha gezginlerin dünyasında, günümüzdeki turizm anlayışındaki değişimin en güzel örneklerini veren grupların bir adım önde ilerlemesinin ayrıcalığını yaşıyoruz.

IMG_3262

Nedir, ne yapar  blogger? Bir çok takipçisini gezdiği yollarda ardına sıralayarak sürükleyen, deneyimlediklerini anında sanal ortamda paylaşan ve tamamen takipçilerine karşılıksız sımsıcak duygularla rehberlik eden, samimi bir ortamda her türlü soruna çözüm üretendir. Bazen yol arkadaşınız olacak kadar da samimiyetle yaklaşandır. Bu gelişime katkı sağlayan tek unsur da sanırım bilişim teknolojilerinin hızlı ve avantaj sağlayan gelişimidir.

“Turizmin kalbi İstanbul’da attı”, desek sanırım yanılmış olmayız! Türkiye’nin ve Dünya’nın lider turizm ve devlet kurumlarının bir araya geldiği, panellerle de zenginleştiği ortamda, konuşmacıların tek ortak paydası; gelişen ve sınırsız seçeneklerin sunulduğu, turizmin gelecekteki biçimidir.  Yeni keşiflerin gelişimi için yapılması gerekenlerin birebir gözden geçirildiği toplantılarda, dünyanın önde gelen bloggerlarının da  katılımıyla gelişen ve hızla değişen dünyada ‘’ turizm nereye doğru yol almakta? ‘’ sorusunun da cevabı bulunmaya çalışıldı.

12695029_10153956649499721_1223106538712673428_o - Kopya

Sorunun tek cevabı sanırım ‘’Biz bu buluşmanın neresindeydik ?’’ sorusunun yanıtında gizli. Gezimanya’nın davetlisi olarak katıldığımız blogger etkinliğinde Dünya’da gezi anlayışının şekil vericileri ve yayılımın hızına katkı sunan destekçileri olarak yer alıyoruz. Sıcak ve samimi ortamda gelişen panelin ardından öncelikle ev konforunu sağlayan Akaretler W Hotel’in konukseverliği,  Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Blogger panelinden sonra yapılan ‘’Blogger Night’’ etkinliği oldukça keyifliydi. Sımsıcak, samimi ortamda  buluşma noktası Bomonti Bira Fabrikası’nın yerinde yeniden şekillenerek hizmet veren Popülist’te gruba katılıyoruz. Sımsıcacık duygularla yeni destinasyonlara doğru yol alıyoruz…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz