Küba ‘ya Nasıl Gidilir?

524
0

Küba Nerede?

Yazımıza son yıllarda neredeyse herkesin gitmeyi düşlediği yer olarak sıkça dillendirilen ‘’Küba nerede ?’’ sorusunu cevaplayarak başlayalım. Küba, Amerika Kıtası’nda, Karayipler olarak adlandırılan birkaç adadan oluşan bölgede bir ada ülkesi. ABD’nin Florida eyaletinin hemen güneyinde ve Meksika Körfezi ‘nin de girişinde yer alıyor. ABD’ye 180 km. uzaklıkta yer alıyor.

Küba’ya Nasıl Gidilir?

Rengarenk eğlence hayatı ve dört mevsim ılıman iklimiyle, her daim tercih edilen destinasyonların başında yer alan Küba’ya gitmek de çok kolay.

Başta Türk Hava Yolları olmak üzere British Airways, Air France, Aeroflot ( savaştan dolayı uçuşlar durdurulsa da ) gibi firmalar da ulaşım sağlıyor. THY direk ulaşım sağlarken, Madrid, Paris ve Amsterdam üzerinden aktarmalı olarak seferler düzenlenmektedir. THY ile gidiş 13 saat sürerken, dönüşte Venezuela’nın Karakas şehrine uğrayıp yolcu aldıktan sonra İstanbul’a devam ettiği için dönüş süresi biraz daha uzayarak 18 saati buluyor. Diğer havayolu şirketleri aktarmalı uçuşlar sağladığı için bu süreler biraz daha uzayarak 20 saati bulabiliyor.

Biz THY yollarıyla direk uçuşu tercih ettik. Küba’ya uçuş mesafesi uzun olmasından dolayı biraz maliyetli. Değişik zamanlarda farklı fiyatlara satışa çıkan biletleri önceden almak daha avantajlı durum sağlayabiliyor.

Ülkeye Girişte Vize Şart Mı?

Hususi pasaportlar hariç, bordo pasaportlulara vize şart! Vize almak da öyle göründüğü gibi zor değil. Küba, sizden sadece uçak biletinizi ( gidiş –dönüş olarak) , bir de pasaportunuzun ön yüzünün fotokopisini sunduğunuzda belli ücret karşılığında anlaşmalı olan acentalar aracılığıyla kolaylıkla vize veriyor. Sonrası valizini hazırlayıp yola çıkmakla sonlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz