Kaş’ın Gözü Meis Adası

1417
0

20130717103644241

Yazları, tatil için mekanımız genelde  Kaş’tır. İster dokusu, ister sakinliği olsun her mevsim tercih edeceğimiz yerler arasında ilk sırayı alır. Tabii ki Kaş’a gelip de Meis’i  görmemek olmaz! Bize bir karış uzaklıktaki bu şirin adaya, maalesef pasaportla giriliyor. Tabi tek pasaportta yetmiyor, bir de vize lazım. Neyse   bir türlü gidemediğimiz Meis adasına bu yaz gitmek nasip oldu.

 Yavaş yavaş feribot kaş’tan ayrılıp adaya yaklaştığında şirinliğiyle hemen gelenleri kucaklayan güzellikte… Birbirine bakan hatta kaş ve göz misali iç içe  geçmiş bu yerleşim yerleri arasında bayağı tezatlık var. Kaş tarafı değişik yapılaşmalarla tahrip olurken, Meis olduğu gibi sakinliğini ve geçmişi korumuş. Tabi biraz buruklaştım. Neden mi? Güzellikleri koruyamadığımız gibi tahrip edişimizden olsa gerek.

20130717103450938

Meis sakin tam bir balıkçı adası. Kıyı boyunca balıkçı restaurantları ve tamamen korunan bazıları ev, bazıları otel olarak kullanılan yapıları ile ‘’gitme kal’’ dercesine huzur verici bir güzellikte. Kaş’ta kendini koruyamasa da gözde mekanlarımızdan ( haksızlık etmeyelim di mi?).

 Yediğimiz balık, Yunan Salatası, deniz ürünleri bir de yanına uzo eklenince keyifli bir gün geçirmememiz mümkün değil!.. Dönüşte anlık görüntüler ve hafızamızdaki izlerle Kaş’a varıyoruz. Bir daha, bir daha geleceğim

dercesine bakışarak vedalaşıyoruz. Tekrar gider miyim ? Evet. Huzur için… Dinginlik için…Eee biraz da tembellik için…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz