PATTAYA Gezi Rehberi

1255
1

Tayland, hayallerimizi süsleyen ülke

Tayland’a gidince ;

Pattaya’ya gitmeyin!

Pattaya’yı listenizden çıkarın!

‘’Görmeseniz de olur…’’ gibi uzayan söylemlerden sonra merak ettik ve gittik.

Gelelim görüleceklere;

En başta gece hayatının kalbinin attığı yer WALKİNG STREET geliyor.

Mercan Adası

Botanik Park ve Tiger Zoo’da listenin ilk sıralarında yer alıyor.

Kabare şovlarıyla da ünlü bir şehir olan Pattaya’da bir gecenizi bu şovlara ayırmadan dönmeyiniz!

Bunları yaşamak için iki gün yeter de artar bile… Geriye kalan zamanı Bangkok’a ve Phuket’e ayırdık…

WALKİNG STREET

Çılgın gece hayatının, eğlencenin kalbi burada Walking Street’e atıyor. Gündüz bilindik sakin bir sokak havasındayken akşam yediden sonra canlanmasıyla farklı bir dünyaya açılan yere dönüşüyor. Sabaha kadar süren bu hareketlilik sabahın ışıklarıyla tekrar sakin havasına bürünüyor.

Barların, her türlü gösterinin, çılgınca eğlencenin tek adresi olduğu gibi gelen yabancıların soluğu aldığı ve eğlenmeye doyamadığı yer de burası.

Walking Street; restoran, gece kulüpleri, alışveriş noktaları ve barlara ev sahipliği yapan bir sokak. Sokağın başından sonuna kadar sağlı-sollu şekilde sıralanan mekanlar 08:00-02:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Sokakta Yer Alan Eğlence Mekanları ise;

GoGo Barları

Pattaya’da striptiz de yapılan gece kulüpleri olarak bilinen  GoGo barları şehirde en çok ilgi gören yerlerden. Burada birbirinden güzel Tai kızları erotik gösteriler yaparak müşterilerin ilgisini çekerken aynı zamanda barda daha fazla kalmalarını sağlıyor. Bu gösterilerde yaratıcılığın sınırı yok, ilginç ve değişik şovlar yer alıyor.  

Discolar

Walking Street’de bulunan farklı konseptte birçok disco yer alıyor.  Turistler, burada müziğin ve dansın ritmine kapılarak çılgınca eğleniyor.

ALCAZAR SHOW

Buraya kadar geldim, gecelerim de renklensin diyenlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Pattaya’nın en ünlü şov gösterisi burada.

Alcazar Kabare Gösterileri, ilk kez 1981 yılında Pattaya’da başlamış ve  ünü tüm dünyaya yayılmış. Birbirinden güzel değişik kostümleri, mükemmel fiziği ve güzellikleriyle bizleri hayran bırakan trans dansçıların gösterileri yer alıyor. Yaklaşık 1 saat süren gösterinin sonunda dansçılar çıkış kapısında diziliyorlar, isteyen seyircilerle belli ücret karşılığında fotoğrafta çekiliyorlar. Tek kelimeyle müthiş şov.

Gösteriler, haftanın her gecesi devam ediyor.  Uzun saatler boyunca müzik eşliğinde yapılan danslar ve bazen mizahi oyunlarıyla daha keyifli hale gelen şovlar, daha profesyonel ve gerçek eğlence içeriyor. Yaklaşık 1000’den  fazla  ekiple yapılan performans gösterisi, geceyi güzel bir hale getiriyor. ( Yoğun ilgiden dolayı biletinizi gitmeden önce internetten satın almayı unutmayın!)

BOTANİK PARK  (Nong Nooch Tropik Bahçesi ve Kültürel Köyü)

Nong Nooch Tropik Bahçesi ve Kültürel Köyü olarak da bilinen Botanik Park, bitkilerin her çeşidini görebileceğiniz, yeşilin bin bir tonunun önünüze serildiği bu park aynı zamanda Fransız Bahçesi olarak da biliniyor.

Botanik Park; şelaleler, geleneksel Tay stili evler, fil gösterileri ve günde 4 kez sahnelenen kültür şovlarına da ev sahipliği yapıyor.  Bu parkta bir günü dolu dolu yaşıyorsunuz.  Bunları hesaplayarak yola çıkmayı unutmayın!.  Pataya şehir merkezine biraz uzakta yer alan  parka gelebilmek için en ideali ya turlar ya da taksiyle ulaşmak.

(Giriş Ücreti: 500 baht

Çalışma saatleri: 09.00-17.00)

TİGER ZOO

Sriracha Kaplan Hayvanat Bahçesi (Sriracha Tiger Zoo) ya da Tiger Zoo olarak da bilinen, dünyanın kaplanlara ayrılmış en büyük hayvanat bahçesi olan Sriracha’da belli bir ücret karşılığında yüzlerce kaplan gördüğünüz gibi yavru kaplanları kucağınıza alıp fotoğraf da çektirebiliyorsunuz. Bu hayvanat bahçesinde 400 kaplan, 10,000 timsah, filler ve onlarca değişik hayvan türü bulunuyor. Ayrıca Sriracha’da belli saatlerde kaplan ve timsah gösterileri de yer alıyor.

KOH LARN -Mercan Adası

Mercan Adası olarak da bilinen Koh Larn, Tayland Körfezi’nde yer alan minik  ada. Bu adaya Pattaya limanından kalkan motorlarla gidiliyor.  Günü birlik olarak  ziyaret edilen ada, beyaz kuma sahip plajları ve yeşil alanlarıyla pek meşhur.

Pattaya, dillere destan geceleri, muhteşem sahilleri ve uygun fiyatlarıyla turistler tarafından oldukça tercih ediliyor. Tropikal iklimin hâkim olduğu şehrin havası  her zaman oldukça sıcak, kurak ve nemli iklime sahip. Bu nedenle buraya gelmek için en ideal zaman  Aralık ve Mart arası çünkü mevsim yaza döndüğünde hem nem hem de tropikal yağışlar başlıyor.

Pattaya’ya Nasıl Gidilir?

Pattaya’nın  hava alanı olduğu gibi Bangkok’a gelip buradan da geçebilirsiniz. Ya direk Pattaya’ya uçarsınız ya da bizim yaptığımız gibi Bangkok’a iner, hava alanından Pattaya’ya gelen otobüslere binebilirsiniz. Otobüsle yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonunda ulaşıyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz